Legalna muzyka do filmów na YouTube

Twórcy materiałów wideo w Internecie powinni przykładać szczególną uwagę do legalności. Produkcje filmowe publikowane w serwisie YouTube muszą spełniać wymagania dotyczące tej kwestii. Regulamin YouTube mówi, że film umieszczony w serwisie musi mieć jasną sytuację w kwestii praw autorskich. Z grubsza - powinien być autorstwa osoby publikującej go i dotyczy to każdego elementu składowego produkcji, w tym muzyki.

Jakie są zasady zarabiania na YouTube?

Twórcy materiałów filmowych na YouTube muszą wziąć pod uwagę zasady serwisu jeśli chcą zarabiać na swoich filmach. Aby móc zarabiać na YouTube należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze filmy muszą być przyjazne dla reklamodawców: nie możesz publikować treści związanych z przemocą, zawierające erotykę (nawet lekką), wulgaryzmy (zarówno w mowie, opisie jak i miniaturce), drastyczne sceny, promujących zabronione substancja jak narkotyki. Po drugie swoje materiały filmowe należy tworzyć samodzielnie, nie mogą one opierać się na dziełach, które zostały stworzone przez innych. Przykładowo film nie może się opierać o film stworzony przez kogoś innego, a zawierający tylko Twój komentarz. Tak samo jest z muzyką. W materiałach nie można używać muzyki objętej prawem autorskim. I nie myśl, że nikt się nie dowie. Serwis posiada skuteczne narzędzia do wykrywania tego typu nadużyć. Jeśli wykryje nadużycie, wyłączy możliwość zarabiania na tym filmie. W skrajnych przypadkach może zrobić to dla całego konta (blokada monetyzacji dla wszystkich Twoich filmów).

Posłuchaj naszych podkładów muzycznych do filmów i wybierz coś dla siebie

Twórcy internetowych treści wideo często szukają podkładów muzycznych bez praw autorskich, jednak warto wiedzieć, że muzyka bez praw autorskich to określenie potoczne. Znaczy ono tyle, że twórcy muzyki udostępniają swoje podkłady albo za darmo, albo za jednorazową niewielką opłatą.

Jak tworzyć dobre treści na YT, żeby można było na nich zarabiać? Przede wszystkim należy przestrzegać powyższych zasad. Ważne jest, aby dodawany przez Ciebie film miał dobry tytuł, który odzwierciedla treść Twojego filmu. Tworzenie dobrego tytułu to temat rzeka, ale z czasem na pewno się tego nauczysz. Warto tytułem zainteresować widza. YouTube również radzi, żeby nie promować swoich własnych sponsorów w filmach, ponieważ to może powodować konflikt interesów dla potencjalnego reklamodawcy. Warto również tutaj zapoznać się z zasadami lokowania produktu w filmie YouTube.

Chcesz zarabiać na swoich filmach na YouTube? W naszej bazie muzyki znajdują się w pełni legalne podkłady muzyczne. Można je umieścić w swojej produkcji po opłaceniu odpowiedniej opłaty licencyjnej. Zaletą skorzystania z naszego banku muzyki jest jasna sytuacja prawna dotycząca praw autorskich. Na życzenie klient otrzymuje elektroniczny dokument będący potwierdzeniem nabycia licencji. Muzykę z naszej bazy można bez problemu wykorzystać w filmach zamieszczanych na YouTube lub innych serwisach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bazy muzycznej. Wystarczy wybrać kategorię (kliknąć po lewej stronie w menu) i przeglądać gotowe utwory.

Przeczytaj więcej na temat praw autorskich w muzyce.