„Biały Szum”

Uwaga: odtwarzacz zapętla nagranie szumu trwające 1 godzinę. Uruchomienie powoduje odtwarzanie w kółko - po zakończeniu, automatycznie odtwarza ponownie, dopóki nie zamkniesz strony lub naciśniesz pauzę/stop.

Czym jest biały szum akustyczny i jakie ma zastosowanie?

Biały szum jest jednostajnym rodzajem dźwięku (szumem akustycznym), który zawiera w sobie wszystkie możliwe słyszalne częstotliwości fali dźwiękowej o zrównoważonym widmie. Odmianami szumu akustycznego (oprócz białego) są również: szum różowy, szum czerwony, szum szary - posiadają one nieco inne charakterystyki (inaczej brzmią).

Okazuje się, że tego typu dźwięk, jakim jest szum biały, posiada dla ludzi interesujące własności psycho-akustyczne:

 • Dla dorosłych
  Działa uspokajająco, kojąco i relaksująco. Może ograniczać ból głowy. Używany jest przez osoby cierpiące na nadwrażliwość słuchową, nadpobudliwość i ADHD. Szumu używa się w terapii dźwiękiem. Przynosi ulgę osobom cierpiącym na szumy uszne. Można słuchać go np. w trakcie pracy, nauki, podczas czytania książki, w trakcie medytacji, przed snem lub poprostu dla przyjemności i wyciszenia.
 • Dla niemowląt
  Pozwala szybciej zasnąć, uspokaja, wycisza. Powszechnie znajduje zastosowanie przy usypianiu niemowląt i noworodków. Właściwości te wynikają najprawdopodobniej z faktu, że biały szum akustyczny przypomina odgłosy, które płód w pierwszych miesiącach życia słyszał w brzuchu mamy. To pomaga dziecku poczuć się bezpiecznie, uspokaja je i działa usypiająco.
 • Jakie jeszcze ma właściwości?
  Doskonale tłumi wszystkie dźwięki i pozwala się skoncentrować, "zagłusza" ciszę, zmniejsza uczucie samotności. Jest też doskonałym sposobem na "reset" ucha, co przydaje się kompozytorom, muzykom, wokalistom, akustykom i wszystkim osobom, które intensywnie używają słuchu. Posłuchanie białego szumu po długotrwałym słuchaniu muzyki pozwala zrestartować się słuchowi.

Słuchaj u nas zawsze wtedy kiedy potrzebujesz

 • Długość nagrania: 1-godzinne nagranie domyślnie ma ustawione odtwarzanie w kółko (zapętlone), więc w praktyce nawet 10 godzin i więcej
 • Wysoka jakość dźwięku: 320 kbps, 44,1 kHz, 16 bit, stereo, kodek mp3 (jakość lepsza niż na YouTube)
 • Łagodny początek i koniec nagrania (stopniowa zmiana głośności)
 • Czysty biały szum bez reklam - nie zaskoczy Cię głośna reklama jak na YouTube
 • Nie musisz nic ściągać - słuchasz kiedy chcesz
 • Zupełnie za darmo

Powyższy szum został dostosowany tak, aby zmaksymalizować relaksujące i uspokajające właściwości poprzez zmniejszenie natężenia najwyższych częstotliwości dźwięku. Brzmi delikatnie i jest bezpieczny dla słuchu. W efekcie przypomina szum czerwony, czyli łagodniejsza i bezpieczniejsza dla uszu odmiana białego szumu.

Biały szum a bezpieczeństwo, czyli jak go używać?

 • Przede wszystkim urządzenie emitujące biały szum powinno znajdować się w bezpiecznej odległości - przynajmniej pół metra od głowy niemowlaka, dziecka lub osoby dorosłej. NIGDY PRZY UCHU!
 • Dźwięk nie może być zbyt głośny - sugeruje się ustawienie niskiego poziomu głośności. Nie bój się ściszyć! Zwłaszcza jeśli szum ma być emitowany przez dłuższy czas np. do snu. Dźwięk ma być słyszalny, ale delikatnie.
 • Podczas usypiania dziecka wyłącz urządzenie kiedy już zaśnie (jeśli jest to możliwe). Niektórzy badacze uważają, że zbyt długie nasłuchiwanie jednostajnego dźwięku może negatywnie wpływać na słuch dziecka i pod tym kątem może być szkodliwy. Skorzystaj z automatycznego wyłącznika jeśli urządzenie emitujące szum taki posiada - nastaw np. na 1 godzinę