Dlaczego muszę płacić za muzykę?

Z pewnością są osoby, które przeglądając zawartość banku muzyki w poszukiwaniu podkładu muzycznego z zamiarem użycia go w swojej produkcji, zastanawiają się dlaczego trzeba płacić za muzykę, skoro jest jej pełno w Internecie do pobrania.

Każdy profesjonalny twórca materiałów audio-wideo wie, jak istotne są prawa autorskie i legalność. W sieci bez wątpienia istnieje mnóstwo źródeł, z których można ściągnąć muzykę, ale bardzo ważną, o ile nie najważniejszą kwestią jest to czy są to źródła legalne. W przypadku produkcji wykorzystania komercyjnego czyli przykładowo reklam, filmów internetowych, promocyjnych, spotów itd. sprawa ta ma znaczenie kluczowe, ponieważ brak znajomości podstawowych informacji na temat prawa autorskiego może prowadzić do błędów i konsekwencji prawnych, w tym odszkodowań, a te mogą sięgać niebotycznych kwot.

Odpowiedzią na wszystkie te wątpliwości jest legalny bank muzyki jakim przykładowo jest Front Music. Za tym bankiem muzyki stoi prawdziwa polska firma, która płaci w Polsce podatki. Sklep, jakim faktycznie jest Front Music, oferuje sprzedaż licencji na używanie utworów zawartych w jego katalogu. Nabywca ma możliwość zakupu licencji i legalne użycie utworów w produkcjach komercyjnych. W zależności od rodzaju licencji utwory mogą być elementem spotu radiowego, reklamy telewizyjnej, filmu promocyjnego, vloga. Twórca ma gwarancję, że wykorzystany podkład muzyczny jest w 100% legalny.

Zobacz koniecznie: legalna muzyka do filmów